Kousek nebe

Premiéra 3.6.2015

V září 2013 se Jitka se svým tříměsíčním Františkem chystala k přátelům na grilování. Ve smluvený čas ji měl vyzvednout kamarád, který ale nečekaně dorazil o půl hodiny dříve. Tím Jitce zachránil život. Slyšel štěkat psa, ale nikdo neotevíral. Do domu se dostal otevřeným oknem. Jitku našel v bezvědomí. Vyšetření CT odhalilo masivní krvácení do mozku a lékařské prognózy byly děsivé. Po úspěšném boji o život se ukázalo, že Jitka je ochrnutá na levou polovinu těla. Se svým údělem se však vypořádává velmi statečně a odhodlaně. Jde totiž za svým snem!

Miroslav se kdysi, po narození dětí, rozhodl, že pro rodinu postaví dům. Jenomže jednoho podzimního rána, když tenkrát odjížděl na motorce do práce, ho srazil řidič s cisternou, jenž měl dát přednost. Miroslav po nehodě podstoupil operaci páteře a život se mu od základů změnil. Nechtěl zůstat odkázaný jen na invalidní vozík, a tak na sobě začal tvrdě pracovat a díky své pevné vůli, za pomoci kamarádů a rodiny, se mu podařilo nejenom postupně z vozíku vstát, ale také dostavět dům. Dodnes ale trpí nesnesitelnými bolestmi, kvůli nimž občas končívá v nemocnici na kapačkách. S jeho bolestí si nevědí rady ani lékaři. Tento obdivuhodný muž má ještě jednu zvláštní berličku, a tou je hudba, k níž se uchyluje vždy, když přichází bolest.

Emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání. Poznejte příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, kterým, prostřednictvím jejich nejbližších a lásek, splníme sen. Provází Pavel Kříž. Pořad vychází z neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příběhů obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se navzdory svým potížím, s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž nám rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnitsen a vnést do svého života "Kousek nebe".Pořadem provází oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut Pavel Kříž.

Tento díl Kousek nebe online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize