Kousek nebe

Premiéra 20.5.2015

Šestnáctiletým dvojčatům Josefíně a Jirkovi osud nepřipravil zrovna lehký start do života. Před lety přišli za tragických okolností o tatínka. Zůstali sami se svojí nemocnou maminkou, která bohužel své zákeřné nemoci před rokem podlehla. Podle svých nejbližších jsou oba silní a stateční. Jak se s takovou situací vyrovnávají?

Paní Marii bude brzy osmdesát let. Pečuje se o tříletou Leničku, jejíž je prababičkou. Mariin vnuk se o svou dcerku bohužel moc postarat nedokáže a maminka ji opustila zcela. Každodenní péče o velmi temperamentní malou Lenku, starost domácnost a finance, tedy padá na prababiččina bedra. K lítosti nad tím vším je fakt, že Lenička není zcela zdravá, často mívá febrilní křeče, při kterých je v bezvědomí odvážená záchrankou do nemocnice, kde většinou tráví několik dní.

Emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání. Poznejte příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, kterým, prostřednictvím jejich nejbližších a lásek, splníme sen. Provází Pavel Kříž. Pořad vychází z neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příběhů obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se navzdory svým potížím, s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž nám rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnitsen a vnést do svého života "Kousek nebe".Pořadem provází oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut Pavel Kříž.

Tento díl Kousek nebe online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize