Kousek nebe

Premiéra 18.3.2015

První příběh: Jaromír a Andrea jsou milujícími rodiči dvou malých dětí. Ani jedno se bohužel nenarodilo bez problémů. Starší Zuzanka po porodu vážila 930 gramů a jen díky Andreině trpělivosti je dnes, až na vadu řeči, téměř v pořádku. Mireček několik dní po předčasném porodu prodělal operaci srdce. Zjistilo se také, že je prakticky nevidomý, trpí svalovou hypotonií, rotačním žaludkem, kloubní hypermobilitou, autismem a demencí. Složitou a velice náročnou péči o Mirečka Andrea zvládá obdivuhodně a s úsměvem.

Hrdinkou druhého příběhu je Marcela. Pracuje jako pečovatelka v oblastní charitě, a k tomuto už tak dost náročnému povolání se každý podvečer stará o další klienty, kterým poskytuje tu nejzákladnější životní péči. Tráví spoustu času se smrtelně nemocnými, dodává jim odvahu a lidem pomáhá, jak může. Doma se Marcela skvěle stará o tři děti, na které zůstala sama.

Emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání. Poznejte příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, kterým, prostřednictvím jejich nejbližších a lásek, splníme sen. Provází Pavel Kříž.

Pořad vychází z neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příběhů obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se navzdory svým potížím, s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž nám rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnitsen a vnést do svého života "Kousek nebe".Pořadem provází oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut Pavel Kříž.

Tento díl Kousek nebe online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize