1.díl - Domeček z karet

Premiéra 7.9.2014

Úvodní část nového dokumentárního seriálu o dcerách, které přerůstají svoje matky. Příběh o azylovém domě, třech dospívajících dívkách a jejich prvních krocích k samostatnosti.

Na severní straně Lužických hor leží obec Jiřetín pod Jedlovou. Stojí tu dům, v němž nalézají azyl opuštěné maminky se svými dětmi. Šestidílný seriál vypráví příběh tří dívek, které se přibližují okamžiku, kdy by měly domov opustit a vydat se na vlastní cestu životem. Během několika měsíců tak sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se pokoušejí vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství, prožité v nezvykle chráněném prostředí, připravilo.

Všechny tři dívky se právě vydávají vstříc životu venku, mimo Domeček. Ovšem každá po svém. Věrka sportovně, Šárka s písničkou na rtech a Martina, bohužel, trochu klopýtavě.

V průběhu roku se seznámíme i s dalšími obyvateli jiřetínského azylu – s rodinou Tvarůžkových, kteří tady oslavili historicky první svatbu. S paní Stojkovou, napravenou kriminálnicí, jež se pokouší přesvědčit stát, aby jí vrátil do opatrování druhé dítě. A v neposlední řadě i s paní Venturovou, ředitelku Domečku, která se ze všech sil snaží, aby tady všichni nalezli skutečný domov.

Tento díl Domeček z karet online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize