8.díl Rodina - Život a doba soudce A. K.

Premiéra 20.10.2014

Pravda se v rodině skrývá nejhlouběji a nejobtížněji se hledá.

Spor v rodině. V příbuzenstvu. O nemovitost. Záležitost vždy citlivá a často překvapivě drsná. Soudce Adam Klos má před sebou muže středního věku a složité povahy. Žaluje svou příbuznou, které jeho stará a bezmocná matka odkázala dva domy, ačkoliv on je jediný syn a jeden z domů měl patřit jemu. Jde tedy o zneplatnění závěti. Opravdu radostný úkol pro soudce, na jehož ramena naloží rodina své problémy, které neumí, nedokáže či nechce řešit.

Adam Klos se prodírá tím rodinným houštím. Syn je podivný. Je možné, že se mu matka bála majetek odkázat, aby ho nerozházel. Je pravda, že syn ji má rád, že se o ni stará. Ale je prostě divný, zatímco příbuzná, které matka domy odkázala, je synovým pravým opakem. Pevná, na první pohled spolehlivá, s bradou jako příď bitevní lodi. Ale v záplavě protichůdných faktů a řečí se začíná objevovat něco, co je uchopitelné, jen vytrvat. Opět platí to, že soud není o slzách a pocitech, ale o konkrétních faktech, o konsolidaci. Ale o čem je Adamův vlastní život?

Pokračování akce anonym pokračuje pomalu, alespoň Adam si to myslí. A ještě je tu ta tajemná láhev slivovice. Otázky stále bez odpovědí. Opět se objevuje Laura a on opět neví proč. Ví jen to, že ji miluje. Z terapeutky se stává spíš kamarádka, která odhaluje stálý Adamův problém – jeho osamělost. Ale soud se neohlíží na soudcovu osamělost a vyžaduje jasný a spravedlivý rozsudek.

Tento díl Život a doba soudce A. K. online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize