5.díl Diskrétní odpad - Život a doba soudce A. K.

Premiéra 29.9.2014

Co je víc? Ochrana osobnosti, nebo právo veřejnosti na informace?

Známá zpěvačka žaluje bulvární list za sérii vulgárních, pomlouvačných článků. Zástupce protistrany, advokát bulvárního listu, se sebevědomě usmívá a soudce Adam Klos dobře ví, proč. Ani on nepochybuje, že výkon bulvárního plátku byl nevkusný a nechutný. Jenže některé věci soudit nelze – například nevkus. Rozhodne se postupovat jako skutečný soudce, tedy soudit skutky, nikoli pocity. Ne nadarmo se říká, že ďábel není neviditelný, ale skrývá se v detailu – právě tyto detaily ukazují, že pravda je na obou stranách.

Přes všechny slzy a nabubřelá slova případ míří k zásadní otázce: jak to je? Má přednost ochrana osobnosti před veřejným zájmem lidí o informace? Nebo je to naopak? A přichází další tajemný a znepokojující anonym, tentokrát již s jasnou výhružkou, ve které jde o život. A k tomu podivná matčina setkání se státní zástupkyní. Znepokojující otázky bez odpovědí. Ani jeho atraktivní psychoterapeutka mu na ně neodpoví.

Začíná být unavený, možná vyhořelý. Případ zpěvačky, poškozené bulvárem, však vyžaduje jasné rozhodnutí a on se v tom nemůže jen marně patlat. Musí nalézt svou pravdu a vynést rozsudek.

Tento díl Život a doba soudce A. K. online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize