4.díl Luketka - Život a doba soudce A. K.

Premiéra 22.9.2014

Také se tomu říká sexuální harašení.

Look at her – mrkni na ni! Tak prý američtí vojáci po válce volali na hezké české holky, odtud Luketka. Simona Knitlová, mladá, atraktivní, vynervovaná, žaluje své spolupracovníky i firmu, z níž byla potupně vyhozena, pro sexuální ohrožení na pracovišti a následnou diskriminaci kvůli pohlaví. Na jedné straně žalující oběť, na druhé označení viníci, slušní, bezúhonní muži. Zpočátku to vypadá banálně, slečna přehání, ale postupně nabere případ obrátky.

Zdánlivě nevinné se stává krutě obtížným, žaloba je čím dál emotivnější, původně ledabyle suverénní obhajoba obviněných se mění v křečovitou, nevkusnou, nepochopitelně nízkou. Je jasné, že nešlo jen o sex mezi kolegy a kolegyní, ale především o moc, o sociální ponížení člověka. Adamovo soukromé pátrání po anonymním mailu ho dovede do Vsetína, ale tajemství stále pokračuje.

Pokračuje i napětí v jeho vlastní rodině, mezi otcem a matkou, a Adam obtížně hledá cestu, jak se k tomu jako syn postavit. Jeho samota, odhalovaná v rozhovorech s psycholožkou, je očividná, ale něco se v ní mění – je čím dál méně klientem. Do své atraktivní terapeutky nevidí. Ale to všechno je nic vedle rozhodnutí o pravdě pro Luketku, které na něj čeká a od kterého nemůže uhnout, protože je soudce.

Tento díl Život a doba soudce A. K. online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize