Zdravotní test národa - díly online

Každý ze dvou dílů projektu je sestaven z pěti tematických částí, v nichž osobnosti a hosté ve studiu pod dohledem odborníka podstoupí jednoduché testy zaměřené na různá zdravotní rizika.

Testy jsou záměrně připraveny tak, aby je bez problémů mohli absolvovat i diváci doma. Mohou tak zjistit ledasco nového o svém vlastním zdraví. Témata jednotlivých částí pořadu byla zvolena na základě statistických údajů o nemocech, jež se Čechů dotýkají nejvíce. Jde tedy například o obezitu, kardiovaskulární nemoci, cukrovku, nádorová onemocnění a další.

Zdravotní testy pak budou doplněny tematickými reportážemi, včetně nejrůznějších animací, statistik a především pak spoustou informací o možnostech prevence těchto chorob. „Nechceme strašit nemocemi. Naším cílem je naopak diváky pobavit a povzbudit při zásadních rozhodnutích, které mohou vést ke změně životního stylu a k lepší kondici,“ říká kreativní producent Petr Mühl.

„Když jsem byl osloven Českou televizí, neváhal jsem ani chvilku. Je to vlastně tematicky to, čím se i já poslední dekádu mého života velmi intenzivně zabývám,“ říká moderátor pořadu Dalibor Gondík a uzavírá: „Denně si měřím tlak, chodím na pravidelné kontroly, snažím se starat o své zdraví. Když se díky našemu pořadu povede něco podobného rozšířit mezi naší populaci, budu nadšen.“

Abecední archiv pořadů České televize