Zdivočelá země

Zdivočelá země je historicko-dobrodružný televizní seriál z produkce České televize natočený ve čty5ech řadách v letech 1997, 2001, 2007 a 2011 podle románů Jiřího Stránského Zdivočelá země a Aukce. Na podzim 2012 se diváci dočkali čtvrté, závěrečné řady, ještě předtím si ale mohli připomenout v předchozích třech sériích dramatický životní příběh bývalého pilota RAF Antonína Maděry. Nyní od ledna 2015 ČT opět reprízuje všechny díly.

Jde o divácky mimořádně oblíbený seriál, jehož děj začíná po skončení druhé světové války kdy se bývalý západní pilot Antonín Maděra vrací do svého rodiště obce Svatý Štěpán v krušnohorském pohraničí. V poslední čvrtá sérii, která se na televizní obrazovky poprvé objeví na podzim roku 2012 můžete sledovat osudy hlavních hrdinů od února 1976 až do roku 1990 kdy se v seriálu dokonce objeví Václav Havel.

Rozsáhlá televizní sága vypráví přitažlivou formou o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících: o dramatickém, politicky i lidsky konfliktním osidlování pohraničí v prvních letech po osvobození, o padesátých letech plných politické zvůle a bezpráví až po konec let šedesátých a začátek normalizace. Poslední nejnovější pokračování se týká let 1976-1978. Ale tato poslední série má rámec, prolog a epilog, v němž se s našimi hrdiny přeneseme až do roku devadesát.

Díly seriálu Zdivočelá země

Zdivočelá země IV.

Zdivočelá země III.

Zdivočelá země II.

Zdivočelá země I.

Abecední archiv pořadů České televize