Vysoká hra

Stopáž soutěže Vysoká hra je 51 minut a během této doby se ve studiu obvykle vystřídají dva až tři soutěžicí, kteří se budou snažit stát milionáři. Sedm otázek, sedm sázek na správnou odpověď a výhra je jejich.

Moderátorem Vysoké hry je Petr Šiška. Sám sebe jako moderátora Vysoké hry charakterizoval jako: Mým úkolem není "někomu sekat hlavy". Chci diváky pobavit a soutěžící povzbudit. Mohu je ale i mystifikovat a odvést od správné odpovědi. Odpovědi na otázky ale dopředu neznám..

Princip hry je jednoduchý. Na začátku má každý soutěžící pět milionu korun. S částkou postupně prochází sedm kol. Pokud na všechny otázky odpoví správně, částku si odnese domů. Náročnost otázek se postupně zvyšuje. Na první otázku má tři možnosti odpovědí, to ale stoupá, v sedmé otázce má těch možností už devět. Otázky se týkají mnoha oblastí, například filmu, politiky, historie nebo hudby. Soutěžící může buďto vsadit celou částku na správnou odpověď, pokud ji zná, nebo tuto částku může rozdělit v libovolném poměru a na libovolný počet odpovědí, čímž sníží riziko ztráty celého obnosu. Soutěžící má také možnost otázku takzvaně přeskočit, pakliže nezná správnou odpověď. V takovém případě se mu však z účtu odečte polovina v ten okamžik jím držené částky. Tento postup není možný u poslední otázky. Kompletní pravidla Vysoké hry.

Chcete si zahrát Vysokou hru online? Otestovat si nezávazně své vědomosti a dokázat si, že by jste ve vysoké hře uspěli a tudíž by se vám vyplatilo přihlásit se do konkurzu na soutěžící Vysoké hry? Zahrejte si Vysokou hru online.

Fotogalerie Vysoká hra

Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra
Vysoká hra

Díly seriálu Vyprávěj

Vyprávěj 5

Vyprávěj 4

Vyprávěj - osudy

Vyprávěj 3

Vyprávěj 2

Vyprávěj 1

Abecední archiv pořadů České televize