Vyprávěj

Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací.

První řada seriálu se začla natáčet v roce 2009 a první díl s názvem Od začátku byl uveden na programu ČT1 v pondělí 31. srpna 2009. Seriál si popularitu získal prakticky ihned a to nejen díky svému hereckému obsazení, ale také díky autentičnosti a přitažlivosti děje, který si spousta lidí prožila a pamatuje si jej z vlastní zkušenosti. Děj se odehrává v Československu a je zasazen do skutečných historických událostí, které ovlivňují příběhy jednotlivých postav.

Dobovou atmosféru autoři navozují ukázkami z dobových Československých filmových týdeníků s původními komentáři, případně novým historizujícím komentářem, který namluvil Vladimír Fišer. Příběh je doprovázen hlasem vypravěče, který propůjčil herec Vojtěch Kotek.

Druhou dějovou linií je pak sledování životních osudů Karlových rodičů - manželů dvořákových. Otec Josef (Svatopluk Skopal) pracuje jako zámečník Československých státních drah, Lokomotivní depo Pardubice, matka Jana (Veronika Freimanová) jako referentka v nespecifikovaném podniku. Společnou domácnost s nimi ještě sdílejí mladší dcera Zuzana (Andrea Nováková, Hana Vagnerová) a Josefova matka Alžběta (Nina Divíšková).

Seriál Vyprávěj již od svého počátku mapuje uplynulých 40 let české historie očima obyčejné české rodiny a nezastaví se ani s pádem Železné opony. Naopak, čtvrtá řada nás zavedla především do let porevolučních! Pátá řada seriálu bezprostředně navazuje na předchozí vyprávění. Po událostech kolem sametové revoluce a období těsně po ní, kdy společnost žila revolučním opojením, přicházejí reálná devadesátá léta. Společnost řeší řadu problémů spojených s transformací do svobodné společnosti.

Fotogalerie Vyprávěj

Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj
Vyprávěj

Díly seriálu Vyprávěj

Vyprávěj 5

Vyprávěj 4

Vyprávěj - osudy

Vyprávěj 3

Vyprávěj 2

Vyprávěj 1

Abecední archiv pořadů České televize