Velká pardubická 2015 - přenos ČT online

Tak jako každý rok i letos pro vás Česká televize připravila online přenos z jubilejní 125. Velké pardubické 2015. Vysílání z pardubického závodiště začalo v neděli 11. října 2015 již od 11:00. Sledovat jej můžete i online na internetu v iVysílání České televize zde.

Velká pardubická 2015

Dostihový závod Velká pardubická se v neděli 11. října 2015 obešel bez vítězů z minulých let, poté co sportovní kariéru už loni ukončili koně Orphee de Blins i Tiumen. Na start 125. ročníku se postavilo 22 koní a jezdců. Nejvíce koní poslal na trať dlouhou 7 km trenér a žokej Josef Váňa starší, jenž ale sám do sedla neusedl.

Nejzkušenějším jezdcem byl Dušan Andrés, zúčastnil se dostihu pojedenadvacáté v sedle klisny Modena. Bookmakeři viděli favority v koních Zarif, v jehož sedle usedl Josef Bartoš, Rabbit Wella s žokejem Josefem Váňou mladším a Universe of Gracie (žokej Jan Faltejsek).

Ve 125. ročníku Velké pardubické zvítězil Nikas s žokejem Markem Stromským, který v 41 letech vyhrál slavný dostih poprvé. Za desetiletým hnědákem Nikasem skončil na 2. místě Ribelino s Pavlem Kašným a třetí byl favorizovaný Zarif s Josefem Bartošem. Čtvrtý skončil vítěz předchozích tří ročníků Jan Faltejsek s valachem Universe of Gracie.

Výsledky Velká pardubická 2015:

  • 1. Nikas (ž. Stromský, trenér Popelka, stáj Castor)
  • 2. Ribelino (ž. Kašný)
  • 3. Zarif (ž. Bartoš)
  • 4. Universe of Gracie (ž. Faltejsek)
  • 5. Rabbit Well (ž. Váňa ml.)
  • 6. Kasim (ž. Novák)

Nabitý dostihový víkend 10. a 11. října na pardubickém závodišti vyvrcholil v neděli od 16.40 jubilejním 125. ročníkem slavného překážkového závodu. Ve startovním poli, jež čítalo 22 koní, kromě Váni scházeli i další aktéři z minulých let. Trojnásobní koňští šampioni Orphee des Blins a Tiumen si užívají zaslouženého odpočinku. Trezor, kvalifikační specialista, byl pro změnu před závodem z listiny vyškrtnut. Klíčová je absence Orphee; znamená, že je boj o prvenství ve 125. Velké zcela otevřený.

Startovní listina Velké pardubické 2015

1. Rabbit Well (V. Brit.), ž. Josef Váňa ml.
2. Ribelino (Fr.), ž. Pavel Kašný
3. Sherardo, Lukáš Sloup
4. Nikas, ž. Marek Stromský
5. Universe of Gracie (Něm.), ž. Jan Faltejsek
6. Modena, ž. Dušan Andrés
7. Templář, ž. Kevin Guignon
8. Pareto, Matej Rigo
9. Hipo Jape, Petr Tůma
10. Amaragon, Martin Liška
11. Al Jaz, ž. Josef Sovka
12. Klaus (Pol.), ž. Raffaele Romano
13. Peintre Abstrait (Ir.), ž. Lukáš Matuský
14. Orix, Vlastislav Korytář
15. Ter Mill, Ondřej Velek
16. Gauner Danon (Něm.), Sertash Ferhanov
17. Kasim, ž. Marcel Novák
18. Sokol (Kan.), Thomas Garner
19. Lorain, ž. Jaroslav Myška
20. Nebrius (Pol.), Jakub Kocman
21. Zarif (Ir.), ž. Josef Bartoš
22. Pasquini Rouge (Fr.), ž. Jordan Duchene

Abecední archiv pořadů České televize