Sanitka

Sanitka je jedenáctidílný televizní seriál ČSSR z roku 1984 režiséra Jiřího Adamce. Děj tohoto díla je zasazen do prostředí zdravotnické záchranné služby za doby normalizace. Pokračování legendárního seriálu Sanitka 2 je již natočeno.

Zažijeme setkání s původními postavami, nyní již o něco staršími, i s postavami úplně novými, které se připojují k třináctidílnému televiznímu románu o záchranné službě těchto dní. Je to stejný úkol jako před lety, ale přesto se v mnohém změnil, stejně jako se změnila doba i lidé, kteří v ní žijí. První série je od 1.7.2013 reprizována každé pondělí ve 20:10 na ČT1. Druhá série Sanitky se pak objeví v podzimním programovém schématu České televize vždy v pátek 20:00.

Seriál Sanitka 1

Jsou vždy tam, kde se něco děje. Když je život v ohrožení, přichází zahranáři, aby napravili to co se dá. Napínavé příběhy záchranářů patří podle kritiků i diváků k těm nejlepším seriálům, které v České televizi vznikly.

Režisérem byl Jiří Adamec, scénář napsal geniální seriálový scénarista Jiří Hubač, kamery se ujal Juraj Šajmovič st. a o hudbu se postarali Pavel Orm a Petr Orm.

Seriál Sanitka 2

Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami, nyní již o něco staršími, i s postavami úplně novými, které se připojují k třináctidílnému televiznímu románu o záchranné službě těchto dní. Je to stejný úkol jako před lety, ale přesto se v mnohém změnil, stejně jako se změnila doba i lidé, kteří v ní žijí.

Natáčení třináctidílného novodobého pokračování populárního seriálu Sanitka začalo 12. září 2011. Během 171 natáčecích dní natočili tvůrci mnoho náročných záchranářských scén v exteriérech včetně produkčně nejnáročnějšího zachycení výbuchu rockového klubu. Poslední klapka seriálu podle scénáře Ivana Hubače padla 29. června 2012 v Praze.

Seriál Sanitka 2 je televizní román o záchranné službě těchto dní. Volně navazuje na legendární sérii z osmdesátých let, kterou proslavil na svou dobu výjimečný příběh z prostředí záchranné služby, herecké osobnosti i seriálová hudba s titulní písní Můj čas. Volně navazující druhá řada se divákům představí ve třinácti dílech jako nový samostatný příběh. Nabídne setkání s původními postavami, dnes o něco staršími, a představí tváře nové. Vznikl televizní román z prostředí záchranné služby, jejíž úkol – záchrana lidského života – se nemění. Mění se ale vše kolem, stejně jako se změnila doba i lidé, kteří v ní žijí.

Abecední archiv pořadů České televize