Parta maraton - díly online

Šéfkuchař, studentka, manželský pár policistů, spisovatel a nezaměstnaná žena. Šest lidí z různých koutů Česka, kteří by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkali. Spojí je běžecký guru, Miloš Škorpil, který je má zvednout z gauče a pomoci jim do osmi měsíců uběhnout maraton. Může se to podařit?

Pomyslnou metou a vrcholem této životní změny bude květnový maraton v Praze. Zdolat 42 kilometrů je na počátku pro všechny zúčastněné tak trochu sci-fi. Pod dohledem přísného, ale empatického mentora, ultramaratonce a propagátora běhu Miloše Škorpila to bude sice náročné, ale snad zvládnutelné. Jak si se svou fyzičkou, dlouhodobým tréninkem a náročnou tratí poradí spisovatel Josef, nezaměstnaná Magda, šéfkuchař David, policejní pár z Mostu Kateřina a Zdeněk a čerstvá maturantka z Karlových Varů Katka?

Jednotliví účastníci Party maraton

Magda (49) - „Boj s motivací a věkem“

Z patnáctiletého manželství má tři děti (dva syny a dceru). Před sedmi lety se přestěhovala ke svému příteli, se kterým se loni v létě odstěhovali z Prahy do Frýdlantu v severních Čechách. Odchod z Prahy pro ni znamenal velkou změnu. V současnosti nemá stálé zaměstnání. Pomáhá svému příteli v kavárně a zároveň zkouší rozjet vlastní byznys. Její vysněné zaměstnání je být majitelkou obchůdku s květinami, starými věcmi, galerií a dobrým jídlem někde u moře. Nejraději tráví čas v posteli s knihou. Před natáčením Party maraton se jí i jen představa běhání příčila, ale lákalo ji z rozmaru si zkusit, co na tom všichni mají.

Josef (46) - „Boj o přežití“

Prozaik, reportér, redaktor a cestovatel Josef je otcem dvou dcer a třetí dítě je na cestě. V roce 1992 založil geografický magazín Koktejl. V roce 2003 mu vyšla kniha Prsatý muž a zloděj příběhů, která se stala nejúspěšnějším debutem desetiletí. Po pobytu v protialkoholní léčebně napsal knihu Úsměvy smutných mužů. Nejraději tráví čas s rodinou, psaním a hraním šachů. Před natáčením Party maraton byl schopný uběhnout souvisle 200 metrů, potom už byl tak zadýchaný, že o dalším běhání ani neuvažoval.

Kateřina (20) - „Boj s naivitou a disciplínou“

Vyrostla v Ostrově u Karlových Varů. V loňském roce odmaturovala a v září se přestěhovala do Prahy, kde nastoupila na Vysokou školu pedagogickou. Tam bude studovat obor angličtina-ruština. Doma si přivydělávala jako průvodkyně na hradě. Narodila se s chorobou kyčlí, ale ani to jí nezabránilo v touze absolvovat maraton. Před natáčením ji trápil nedostatek fyzické aktivity daný dokončováním střední školy a nedostatečnou motivací.

David (39) - „Boj s časem a hlavou“

Už 20 let žije se svou ženou Simonou, se kterou mají dvě děti. David pracuje jako šéfkuchař ve špičkové restauraci v centru Prahy. Kromě toho se věnuje poradenství v oblasti gastronomie a vede kuchařské kurzy se specializací na moderní gastronomii. V budoucnu by se rád věnoval zdravé výživě a životnímu stylu. Před natáčením snil o maratonu, ale vzhledem k vrozenému perfekcionismu a sklonům k podceňování se, se nikdy neodvážil na něj přihlásit, protože nevěřil, že má dostatečně natrénováno.

Kateřina (32) - „Emancipace jako skrytá motivace“

V létě se vdala za svého dlouholetého přítele Zdeňka, se kterým má malou dceru. Už přes 10 let pracuje pro Policii České republiky. Zabývá se spisovou agendou a hlídkovou a obchůzkovou činností v terénu. Svůj volný čas tráví nejraději s rodinnou v přírodě. Před natáčením si se Zdeňkem dali slib, že do cíle maratonu doběhnou spolu.

Zdeněk (35) - „Boj za sebe a rodinu“

Stejně jako Kateřina pracuje Zdeněk už přes 10 let pro Policii České republiky. Je zařazen na Službě kriminální policie a zároveň pracuje jako člen pořádkové jednotky. Svůj volný čas tráví nejraději sportem a kromě jiného je také členem otužilecké linie. Spolu se svou rodinou žije v Mostě.

Abecední archiv pořadů České televize