Nevinné lži 2 - díly online

Každý má někdy důvod neříct pravdu. Úspěšný cyklus televizních filmů producentské dvojice Terezy a Jana Vrabelových se vrací s pěticí novinek, které opět spojují silná autorská jména, herecké obsazení a především nosná současná témata.

V cyklu Nevinné lži 2 jde opět o příběhy založené na situacích, do kterých se dostáváme sami zamlčením či překroucením pravdy. Pět nových fimů zachycuje pět témat: práci, zdraví, alkohol, internet a stáří.

Jednotlivé díly Nevinných lží II

Zrádce

Neměj strach žít, co chceš.

Kryštofovi se nedaří v práci ani v lásce. A tak žije jen pro svou Spartu. Nečekaně přijde nabídka, kterou Kryštof nemůže odmítnout, ovšem ve Slavii! Jak se vypořádá s takovou zradou? A jde skutečně o zradu, nebo Kryštof na „nepřátelském území“ dostane šanci najít sám sebe a zjistit, co je opravdu důležité?

Hrají: Kryštof Hádek, Marek Taclík, Jana Pidrmanová, Jaroslav Plesl, David Máj, Hynek Čermák a další.

Na dně skleničky

Jak se propít k vlastnímu obrazu.

Filip je zábavný, inteligentní, oblíbený a nespolehlivý. Skvělý parťák v hospodě, rozvedený manžel, trapný táta. Kariéru opustil, teď žije v kempu a jezdí s bagrem… Má opravdu všechno pod kontrolou, jak si myslí? Je jeho život dobrovolné rozhodnutí? Nebo jen úspěšně rozpouští vlastní lži v alkoholu?

Hrají: Stanislav Majer, Tatiana Vilhelmová, Leoš Noha, Jáchym Novotný, Lenka Vlasáková, Marek Daniel, Pavel Liška, Iva Pazderková a další

Vedlejší příznaky

Zvládnout všechno není žádné štěstí.

Miluje svého muže, mají tři krásné děti. Odešli z města na statek se zahradou. Zhroutila se, když chtěla budovat štěstí. Kde se stala chyba? Proč jí manžel bere děti a doktoři ji posílají do blázince? Co se musí stát, abychom si přiznali, že už nemáme sílu?

Hrají: Bára Kodetová, Roman Zach, Regina Rázlová, Amálie Pokorná, Jiří Lábus, Lenka Termerová a další

Gamemaster

Co s nepřítelem v počítači vašeho dítěte?

Je hra stále hrou, když zasáhne do života? Do Matoušovy rodiny vstoupilo zlo z virtuálního světa a způsobilo skutečnou bolest. On je posedlý touhou odhalit nepřítele a pomstít se. Jak najít zloducha ze sítě ve skutečném světě? A co potom? Jaký trest mu patří ve skutečném světě? A nezničí si pomstou Matouš vlastní rodinu a život definitivně?

Hrají: Ondřej Vetchý, Lenka Krobotová, Filip Čapka, Johana Matoušková, Adrian Jastraban a další

Moje pravda

Dobré je to, co je dobré pro mne.

Petra se snaží utéct od manžela. Jde to těžko. Byla to velká láska, dnes se oba navzájem ničí. Zatím jen psychicky… Aby zastavila destruktivní hru a našla řešení, musí Petra poznat, jak velký podíl viny na rozpadu vztahu má sama, jak moc kopíruje chyby své matky a jak před opakováním špatného modelu ochránit vlastní dceru.

Hrají: Hana Vagnerová, Jiří Vyorálek, Jana Preissová a dalšíNevinné lži 1

I malá lež může způsobit velké potíže. Cyklus komorních televizních filmů o osobních problémech i společenských fenoménech, který Česká televize připravila ve spolupráci se společností SALON VRABEL, bude uveden pod společným názvem Nevinné lži.

Ještě nikdy jste nikomu nezalhali? Ani jen tak, nevinně, z pohodlnosti, opatrnosti, ustrašenosti, rozmaru nebo jenom proto, aby vám už všichni dali pokoj?Lidé občas lžou a naši hrdinové taky. Ze strachu, kvůli principům nebo pro ochranu svého soukromí. Takovým tím známým způsobem, kdy neřeknete úplně vše. Jenže někdy se to vymkne kontrole a lež začne žít svým vlastním životem.

Hrdinové našich osmi filmů mají své osobní důvody neříct pravdu. A přitom jim pokaždé rozumíme, chápeme je a hlavně jim věříme. Jsme to totiž my. Ale co když i taková malá, intimní a zdánlivě nevinná lež nabobtná do nepředvídatelných rozměrů a chopí se příležitosti obrátit náš svět úplně naruby?O těchto malých, nevyzpytatelných a jindy naopak mnohdy velmi bolestných lžích vypráví nový cyklus televizních filmů České televize uváděný pod společným názvem Nevinné lži.

„Hrdinové osmi filmů série Nevinné lži mají své různé osobní důvody neříct pravdu. A přitom jim pokaždé rozumíme, chápeme je a hlavně jim věříme. Jsme to totiž my. Ale co když i taková malá, intimní a zdánlivě nevinná lež nabobtná do nepředvídatelných rozměrů a chopí se příležitosti obrátit život úplně naruby?.“ přibližují koncept televizního cyklu producenti Tereza a Jan Vrabelovi, kteří sází na silné autorské, režijní i herecké osobnosti. Jednotlivé filmy se přes osobní příběhy hrdinů dotýkají i aktuálních společenských fenoménů, jako jsou nová rodinná schémata, síla médií, ekonomická krize nebo falešné sexuální obvinění.

Abecední archiv pořadů České televize