4.díl Opožděná vražda - Místo zločinu Plzeň

Premiéra 9.11.2015

Neznámý pachatel v obci Loučka uškrtil starého Aloise Koulu a svůj čin naaranžoval jako sebevraždu. Plzeňští kriminalisté hledají motiv tohoto zrůdného činu a objeví Koulovu temnou minulost.

Opožděná vražda je čtvrtým dílem kriminálního seriálu Místo zločinu Plzeň. Odehrává se v obci Loučka, kde byl uškrcen důchodce Alois Koula. Vrah se snažil vraždu narafičit jako Aloisovu sebevraždu. Kriminalista Viktor Knapp a jeho kolegové hledají vrahův motiv a pátrají i v minulosti Aloise Kouly. Alois Koula nebyl v obci oblíbený. Jako bývalého komunistu ho nesnášejí sousedé, ale četné rozepře měl i s terapeutickou komunitou drogově závislých léčených na místním statku.

Vyšetřovatelé zjistí, že Koulova minulost je velmi pestrá. Nejdříve po válce zabil barona Huberta Weimana, a poté vstoupil do StB, kde ho řídil jakýsi Skalický. Vraždu Weimana doprovázela krádež vzácné sbírka poštovních známek. I vražda Aloise Kouly nese stopy loupeže. Kriminalisté se domnívají, že vzácná sbírka může být motivem, a proto začnou podezírat Koulova vnuka, bývalého narkomana. Jenomže Evžen popírá, že by měl se svým dědou cokoliv společného. Jeho lež však kriminalisté odhalí, Koulu v Loučkách navštěvoval. Ale je to ten správný krok k vyřešení vraždy?

Tento díl Místo zločinu Plzeň online ke shlédnutí

Přehrát video

Abecední archiv pořadů České televize