Marta a Věra 2

Marta a Věra se vrací! Na dvě neohrožené hrdinky čekají další divoká dobrodružství v nevyzpytatelné kancelářské džungli! Vyzbrojeny pouze svým intelektem, vtipem a sešívačkou se Marta s Věrou pokusí zdolat nová úskalí, která je čekají na jejich cestě za lepším životem ve světě slevových serverů.

Dokáže Marta konečně z Leeevně.cz udělat moderní firmu s respektem ke svým zaměstnancům, navzdory praktikám despotického šéfa Broučka? Je vůbec možné k někomu, kdo bydlí u mámy a má hitlerovský knír, chovat víc než profesionální náklonnost? A kolik sní Věra kremrolí?

„S tvůrčím týmem Marty a Věry jsme si během první série tu zdánlivě nesourodou trojici hlavních hrdinů dost oblíbili a měli jsme pocit, že postupem času získáváme trochu víc půdy pod nohama v u nás dosud ne zcela probádaném žánru sitcomu,“ říká o pokračování seriálu jeho scenárista Petr Kolečko. „Jsme rádi, že se Česká televize snaží roztleskat žánr původního českého sitcomu. Je to potřebné a odvážné,“ dodává kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vznikl.

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu Leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je totiž zcela odlišný přístup k životu.

Marta věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Kromě nerudných zákazníků a vzájemných střetů život Marty a Věry pravidelně ztěžuje i asociální majitel firmy Brouček, podlý skřet převlečený za manažera, který své dvě zaměstnankyně s chutí řídí, šmíruje a šikanuje.

Herecké obsazení sitcomu Marta a Věra

  • Barbora Poláková
  • Sabina Remundová
  • Pavel Liška

Abecední archiv pořadů České televize