Malá farma

Farmu osídlila nová dvojice – Vašek, rodák z Českých Budějovic, si přivedl novomanželku Bethany až z dalekého Yukonu. Jak zvládne dívka spolu s povinnostmi na farmě jazykovou bariéru i odlišnou českou mentalitu?

Dokumentární reality show České televize z venkovského prostředí - to je Malá farma. Před vlastním natáčením Malé farmy proběhl konkurz na obsazení hlavních hrdinů. Do toho se přihlásilo 42 uchazečů z nich byli vybráni dva farmáři Jan Macků a Veronika Olivová. Veronika studuje na České zemědělské univerzitě v Praze obor Krajinné a pozemkové úpravy Jan je pak vystudovaným lesním inženýrem. Oba před malou farmou žili v Praze.

Základní otázka, kolem které se pořad točí je, zda dokáží dva mladí lidé, kteří celý svůj dosavadní život strávili ve městě, odejít do zapadlé šumavské vesničky Kuklově u Brloha v Blanském lese a tam během tří let vytvořit prosperující ekologickou farmu. Prakticky od základů se pokusí vybudovat si vlastní hospodářství. Zrekontruovat si své bydlení, začít chovat zvířata, starat se o pole, pěstovat ekologickou zeleninu a prodávat své produkty na farmářských trzích nebo v blízkých restauracích. Zbývá čas i na společenský život - dožínky, masopust a zabíjačky.

K dispozici mají mnoho kvalifikovaných poradců. Například ekologického zemědělství prof.ing. Jan Moudrý, CSc. z Jihočeské univerzity, pro oblast biopotravin autorka nejčtenější české biokuchařky Hana Zemanová a pro oblast gastronomie a staročeské kuchyně šéfkuchař Pražského kulinářského institutu Václav Frič. Díky tomu diváci Malé farmy uslyší spoustu zajímavých rad a užitečných informací.

Fotogalerie Malá farma

Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
300x300-1454571939.jpg

Díly pořadu Malá farma

Abecední archiv pořadů České televize