Malá farma

Farmu osídlila nová dvojice – Vašek, rodák z Českých Budějovic, si přivedl novomanželku Bethany až z dalekého Yukonu. Jak zvládne dívka spolu s povinnostmi na farmě jazykovou bariéru i odlišnou českou mentalitu?

Dokumentární reality show České televize z venkovského prostředí - to je Malá farma. Před vlastním natáčením Malé farmy proběhl konkurz na obsazení hlavních hrdinů. Do toho se přihlásilo 42 uchazečů z nich byli vybráni dva farmáři Jan Macků a Veronika Olivová. Veronika studuje na České zemědělské univerzitě v Praze obor Krajinné a pozemkové úpravy Jan je pak vystudovaným lesním inženýrem. Oba před malou farmou žili v Praze.

Základní otázka, kolem které se pořad točí je, zda dokáží dva mladí lidé, kteří celý svůj dosavadní život strávili ve městě, odejít do zapadlé šumavské vesničky Kuklově u Brloha v Blanském lese a tam během tří let vytvořit prosperující ekologickou farmu. Prakticky od základů se pokusí vybudovat si vlastní hospodářství. Zrekontruovat si své bydlení, začít chovat zvířata, starat se o pole, pěstovat ekologickou zeleninu a prodávat své produkty na farmářských trzích nebo v blízkých restauracích. Zbývá čas i na společenský život - dožínky, masopust a zabíjačky.

K dispozici mají mnoho kvalifikovaných poradců. Například ekologického zemědělství prof.ing. Jan Moudrý, CSc. z Jihočeské univerzity, pro oblast biopotravin autorka nejčtenější české biokuchařky Hana Zemanová a pro oblast gastronomie a staročeské kuchyně šéfkuchař Pražského kulinářského institutu Václav Frič. Díky tomu diváci Malé farmy uslyší spoustu zajímavých rad a užitečných informací.

Fotogalerie Malá farma

Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma
Malá farma

Díly pořadu Malá farma

Abecední archiv pořadů České televize