Hlava rodiny - díly online

Seberte odvahu a svěřte měsíční příjem celé vaší rodiny svému potomkovi! Zůstanou vám po měsíci dluhy, nebo se ukáže, že je lepší hospodář než vy? Pořad sleduje, co se stane, když v rodině vládnou puberťáci.

Štáb bude po dobu jednoho měsíce mapovat příběh jedné rodiny, hlavně mladého teenagera, který rozhoduje o tom, na co, kam a kolik půjde peněz. Pomocníkem mu při tom bude profesionální finanční poradce, který lehce mentorským způsobem hází teenagera do vody rodinného rozpočtu, a tomu nezbývá nic jiného než plavat.

„Jsem velmi rád, že můžeme divákům představit již druhou řadu tohoto inspirativního pořadu, který může v otázce finanční gramotnosti pomoci nejenom teenagerům, ale i jejich rodičům,“ uzavírá kreativní producent Petr Mühl.

Máte dospívající děti, které stále zvyšují své nároky na kapesné? Svádíte každý měsíc boj s rodinným rozpočtem? Naučte svého teenagera hospodařit v pořadu České televize!

Sociální docu-reality, která si klade za cíl prozkoumat, zda dokážou čeští teenageři hospodařit s rodinným rozpočtem. Každý díl mapuje po dobu jednoho měsíce příběh jedné rodiny, ve které teenager rozhoduje o tom, kam a kolik z rozpočtu rodina v rámci měsíce vloží. Pomocníkem je mu finanční expert, který lehce mentorským způsobem dotyčného provede neznámými body domácího rozpočtu.

Tvůrci vycházejí z jednoduché premisy: Každý rodič by měl být rád, pokud se jeho dítě naučí zacházet s penězi. Ne vždy se ale jedná o jednoduchou záležitost, zvláště pak, když mají sami teenageři své vlastní představy.

Tvůrčí tým cyklu Hlava rodiny

  • scénář: Barbora Kosová, Simona Hanáková
  • dramaturg: Šárka Volemanová
  • kreativní producent: Petr Mühl
  • režie: Simona Hanáková, Zbyněk Fiala, Vlasta Urban
  • vedoucí projektu: Martin Justa

Abecední archiv pořadů České televize