Herbář 2015 - díly online

Uplynulých dvanáct měsíců natáčel tým kolem Kateřiny Winterové a Lindy Rybové šestnáct nových dílů Herbáře.

Byliny, zdraví, inspirace a tradice letos protagonistky doplní o pohled do budoucna. „Zachování podmínek pro život na Zemi je největší výzvou, které dnes lidstvo čelí. Stále žádanější zdravé potraviny pěstované s ohledem na přírodu a technologická revoluce v energetice nás inspirovaly, abychom nové díly Herbáře lemovaly právě tématem trvale udržitelného rozvoje,“ prozrazují směřování nových dílů protagonistky Kateřina Winterová a Linda Rybová.

V nových dílech obě opět představí více než 40 bylin a budou z nich vařit podle tradičních, ale i moderních receptů. Z oblíbeného statku se vydají za průkopníky bio pěstování nejen v ČR, okouknou české pěstitele bylin, propagátory původních luk, rakytníku nebo technického konopí, biochovatele či předního světového výrobce biokosmetiky.

Herbář 2014

Herečky Linda Rybová a Kateřina Winterová pro diváky České Televize celý rok pěstovaly byliny a sbíraly tradiční recepty a rady, a to vše zpracovaly do deseti dílů druhé řady Herbáře.

Představí dalších třicet bylin a přinesou spousty zajímavých informaci ze zaprášených herbářů a nezapomenou ani na zajímavé recepty. Ukáží divákům, že bio nemusí být luxus a že to jde opravdu lehce, jako za časů našich prababiček. Herbář je inspirace pro zdravější život.

Herbář je moderní kuchařská show zaměřená na zdravý životní styl. V každém díle budou představeny byliny a způsoby jejich zpracování včetně konkrétního receptu.

Herbář nabídne a poradí divákovi, jak s bylinami naložit ve prospěch svého zdraví. Hledá také rychlou a účinnou úlevu na běžné neduhy, jako jsou chřipka, bolesti kloubů, zad nebo špatná nálada. Nejde přitom o exotické recepty. Herbář sahá po léčivých rostlinách, které rostou v našem okolí, leckdy ale o jejich pozitivních účincích nemáme ponětí.

Herbář je 100% přírodní kuchařská show, která přináší zdraví na vaše talíře. Z čerstvých surovin ze statku a bylin z přírody podle zaprášených kuchařek a herbářů českých i zahraničních babiček vaří Linda Rybová a Kateřina Winterová.

Tvůrci pořadu

  • Scénář a režie: Jaroslav Včela
  • Kamera: Daniel Konopáč
  • Průvodkyně pořadem: Kateřina Winterová a Linda Rybová
  • Dramaturgie: Miroslav Včela a Martina Hoffmanová
  • Výkonná producentka: Klára Dražanová
  • Tvůrčí producentská skupina Petra Mühla

Abecední archiv pořadů České televize