Herbář 2016 - díly online

UNová řada navazuje na téma trvalé udržitelnosti, které se v současnosti týká snad všech. Dotkne se diskutovaného veřejného stravování, především ve školách, chemie v potravinách i etice při chovu zvířat.

„Když je vám osmnáct, tak vás moc nepálí, co jíte. Nicméně chov zvířat, ten mě zajímal vždy. I proto jsem se asi na deset let stala vegetariánkou, protože dříve sehnat maso zvířat, která nebyla chovaná v neetických podmínkách, to bylo skoro nemožné. Na maso jsem opět přešla až během těhotenství,“ vzpomíná Linda Rybová a Kateřina Winterová dodává: „Když přijdou děti, tak vás vždy zajímá, co jedí. Mě příroda brala od mala, pak přišla puberta, tak šla trochu stranou, ale vždy ve mně byla touha ji poznávat, vracet se k ní a nechat se od ní hýčkat.“

Linda a Kateřina ve čtvrté sérii nově přivítají i známé osobnosti, například chovatele koní Karla Rodena nebo zastánkyni waldorfské výchovy Lenku Vlasákovou. „Herbáři rády říkáme televizní magazín. Zásadním tématem byly a budou byliny a vaření s nimi. Postupně jsme přidaly ekologii, bio potraviny a také módu, aby to bavilo nás i lidi. Je to vlastně životní styl,“ uzavírá Linda Rybová.

Herbář 2015

Uplynulých dvanáct měsíců natáčel tým kolem Kateřiny Winterové a Lindy Rybové šestnáct nových dílů Herbáře.

Byliny, zdraví, inspirace a tradice letos protagonistky doplní o pohled do budoucna. „Zachování podmínek pro život na Zemi je největší výzvou, které dnes lidstvo čelí. Stále žádanější zdravé potraviny pěstované s ohledem na přírodu a technologická revoluce v energetice nás inspirovaly, abychom nové díly Herbáře lemovaly právě tématem trvale udržitelného rozvoje,“ prozrazují směřování nových dílů protagonistky Kateřina Winterová a Linda Rybová.

V nových dílech obě opět představí více než 40 bylin a budou z nich vařit podle tradičních, ale i moderních receptů. Z oblíbeného statku se vydají za průkopníky bio pěstování nejen v ČR, okouknou české pěstitele bylin, propagátory původních luk, rakytníku nebo technického konopí, biochovatele či předního světového výrobce biokosmetiky.

Herbář 2014

Herečky Linda Rybová a Kateřina Winterová pro diváky České Televize celý rok pěstovaly byliny a sbíraly tradiční recepty a rady, a to vše zpracovaly do deseti dílů druhé řady Herbáře.

Představí dalších třicet bylin a přinesou spousty zajímavých informaci ze zaprášených herbářů a nezapomenou ani na zajímavé recepty. Ukáží divákům, že bio nemusí být luxus a že to jde opravdu lehce, jako za časů našich prababiček. Herbář je inspirace pro zdravější život.

Herbář je moderní kuchařská show zaměřená na zdravý životní styl. V každém díle budou představeny byliny a způsoby jejich zpracování včetně konkrétního receptu.

Herbář nabídne a poradí divákovi, jak s bylinami naložit ve prospěch svého zdraví. Hledá také rychlou a účinnou úlevu na běžné neduhy, jako jsou chřipka, bolesti kloubů, zad nebo špatná nálada. Nejde přitom o exotické recepty. Herbář sahá po léčivých rostlinách, které rostou v našem okolí, leckdy ale o jejich pozitivních účincích nemáme ponětí.

Herbář je 100% přírodní kuchařská show, která přináší zdraví na vaše talíře. Z čerstvých surovin ze statku a bylin z přírody podle zaprášených kuchařek a herbářů českých i zahraničních babiček vaří Linda Rybová a Kateřina Winterová.

Tvůrci pořadu

  • Scénář a režie: Jaroslav Včela
  • Kamera: Daniel Konopáč
  • Průvodkyně pořadem: Kateřina Winterová a Linda Rybová
  • Dramaturgie: Miroslav Včela a Martina Hoffmanová
  • Výkonná producentka: Klára Dražanová
  • Tvůrčí producentská skupina Petra Mühla

Abecední archiv pořadů České televize