Farmářská jízda - díly online

Michal s Monikou (Monika Zoubková a Michal Kern) jsou herci a kamarádi. Žijí klasickým městským životem v Praze a jako spousta moderních lidí i oni přišli na chuť vaření z kvalitních českých potravin. Jednoho jarního dne se potkávají na farmářském trhu na náplavce.

Během nakupování se začnou bavit o svých plánech na dovolenou. Oba si ale potvrdí, že vlastně žádnou pořádnou dovolenou mít nemohou, protože Moniku čeká natáčení seriálu a Michala pár vedlejších rolí ve filmu. Shodnou se na tom, že v těch pár volných dnech, které mají, chtějí alespoň trochu upustit a hlavně vypadnout z Prahy. A co takhle stále populárnější agroturistika? Za chvíli mají jasno, tenhle rok si dovolenou zařídí trochu jinak a hned další den vyrážejí starým karavanem na první farmu.

Nezůstane ale jen u jedné. I přes počáteční nezdary a zjištění, že to zas až takový relax nebude, se jim život a práce na farmě zalíbí. Hlavně Monika bude ze začátku trochu otrávená, celé to byl Michalův nápad, ona by se nejraději otočila a jela zpátky domů. Jenže čím víc farem navštíví, tím víc se jí to bude líbit a iniciativu převezme ona – přece jen ještě neviděli žádnou drůbež, že prý někdo chová stádo bizonů, za chvíli navíc bude vinobraní a u toho rozhodně nemohou chybět… Objedou jich proto nakonec od jara do podzimu šestnáct, aby zblízka poznali Česko, české farmáře a jejich rozmanité produkty.

„Moderní lifestylová road movie je především poctou neuvěřitelné vůli, nápaditosti a poctivosti českých farmářů. Většinou jim je kolem čtyřiceti a z různých důvodů se rozhodli zasvětit svůj život hospodaření. Věří ve vlastní činorodost, jsou pokorní a přejícní, obnovují tradice, jsou alternativou zemědělskému průmyslu. Společně s moderátorskou dvojicí, která v originálním karavanu projíždí českou krajinou, navštívíme kozí, ovčí i dančí farmy, pstruhařství, včelařství i sadařství. Putování od farmy k farmě je především radostnou zprávou o pracovitosti a rozkvětu i vtipným pohledem na dobrou práci,“ říká k projektu kreativní producent Petr Kubica.

Tvůrčí tým pořadu Farmářská jízda

  • režie: Ondřej David
  • moderují: Monika Zoubková, Michal Kern
  • komentář čte: Boleslav Polívka
  • produkce: Pavel Berčík, Tomáš Rychetský
  • dramaturg: Olga Janků
  • kreativní producent: Petr Kubica

Abecední archiv pořadů České televize