DoktorKA - díly online

Populární lifestylové talkshow bude prostřednictvím osobnosti doktorky Kateřiny Cajthamlové opět řešit celospolečenské problémy, a to přímo ve studiu s pacienty, kteří mají s danou diagnózou vlastní zkušenost. Diváci se tak dozvědí, kde jsou slabá místa jejich zdraví a přístupu k němu.

Mezi chystanými tématy jsou například život ohrožující stres a obtěžující bolesti hlavy, varovné příznaky rakoviny prsou, cholesterol, ADHD nebo rakovina štítné žlázy. DoktorKA také divákům přiblíží fungování lidského těla nebo exkluzivně představí pokroky české i světové medicíny.

A to například na příběhu ženy, které vrtačka doslova skalpovala hlavu a kterou tým chirurgů vrátil zpátky do života. Diváci se budou moci seznámit i s převratnými technickými unikáty pro léčbu pacientů s problémy pohybového aparátu nebo po prodělané cévní mozkové příhodě. Lékaři zde představí i nové postupy při vyšetření rakoviny prsu nebo léčbě zhoubného melanomu.

„Nová řada DoktorKY bude opět plná velmi zajímavých rad od odborníků z různých oblastí medicíny, například z gastroenterologie, gynekologie, urologie a mnoha dalších oborů,“ přibližuje průvodkyně pořadem, lékařka Kateřina Cajthamlová, a pokračuje: „Diváci se mohou těšit na více ukázek a pokusů. Vyslechnou si neuvěřitelné příběhy pacientů a uvidí unikátní výsledky našich dermatologů, plastických chirurgů a kardiologů. Navíc si budou moci otestovat riziko infarktu a dalších závažných onemocnění nebo míru stresu. Uvidí mnoho modelů zdravých i nemocných orgánů, dozvědí se, co je exoskeleton nebo kdy je nejlepší doba na různé činnosti a změny. Velmi zajímavým tématem v nové řadě bude hyperaktivita dospělých nebo co trápí ženy po čtyřicítce.“

O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové.

Co všechno chcete vědět o svém zdraví? Jak poznat varovné příznaky vážných nemocí, a co s tím dělat? Jak se udržet v takové kondici, abychom lékaře pokud možno ani nepotřebovali? Osobní příběhy pacientů, rady lékařů i tipy a zajímavosti o lidském těle představí MUDr. Kateřina Cajthamlová.

„Velmi příjemně mě překvapilo, že pacienti, kteří se do našeho pořadu přihlásili, se svými diagnózami, mluvili o svém zdravotním stavu velmi otevřeně, upřímně a často i optimisticky, čímž dávají neuvěřitelnou inspiraci i ostatním k tomu, aby svůj zdravotní stav zvládli. Z toho jsem měla nesmírnou radost,“ říká průvodkyně pořadem Kateřina Cajthamlová a dodává: „Pořad má několik částí. Není pouze o školometských informacích, budou tam i zábavné kvízy a soutěže, ve kterých budou moci účastníci něco vyhrát. Obsahovat bude i praktické ukázky, kdy se třeba projdeme tlustým střevem, na modelu si vysvětlíme, jak vzniká rýma, plynatost, nebo nadýmání.“

Tvůrčí tým pořadu DoktorKA

  • Vedoucí projektu: Věra Krincvajová
  • Dramaturgie: Šárka Volemanová, Martina Hoffmanová
  • Režie: Michael Čech, David Sís
  • Hlavní kameraman: Lubomír Glavanakov, Vít Bělohradský
  • Kreativní producent: Petr Mühl

Abecední archiv pořadů České televize