Doktoři - Archiv ČT

Uvidíte lékaře, kteří se celý život věnují záchraně životů a zdraví. Poznáte specialisty, kteří vědí, jak léčit, a pacientům předkládají metody, ze kterých si mohou vybrat. Co všechno se dá pro lidi udělat a co už je mimo možnosti medicíny? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap.

Na odborná oddělení nemocnic většinou přicházejí lidé, když jim je nejhůř. Najednou je pro ně nejdůležitější úplně cizí člověk – doktor. K němu se upínají veškeré naděje na záchranu. V novém docusoapu Doktoři se představí tři špičkoví lékaři a jejich týmy. Diváci uvidí pravý život oddělení – černý humor, vážnost i uvolněnou atmosféru. Zjistí, jací jsou doktoři bez profesionální masky a jak vidí své pacienty.

„Nejdůležitější orgán je mozek. Srdce nebo plíce vám vymění, ale mozek – to je naše já,“ říká neurochirurg Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice, kterého diváci poznají při práci i ve chvílích volna.

Druhým týmem je oddělení kardiologie Nemocnice Na Homolce. Petr Neužil a jeho kolegové zkoušejí nové technologie, testují na zvířatech, vyvíjejí nové metody. Jenže i přes veškeré technické zázraky poruchy srdce zůstávají v Česku nejčastější příčinou úmrtí.

Další linie sleduje plastického chirurga Bohumila Zálešáka z Fakultní nemocnice v Olomouci. Ten přišívá lidem useknuté končetiny, napravuje těžké deformace, ale taky využívá své umělecké cítění v estetické medicíně.

Tři natáčecí štáby zaznamenávaly život tří oddělení. Sledovaly příběhy pacientů, i to, jak lékaři komentují situaci, sdílejí své názory, vtipkují, jak pracují a odpočívají. Tvůrci usilovali o to, aby se doktorům dostali co nejblíže k tělu a ukázali, co pacientům obvykle zůstává skryto.

Abecední archiv pořadů České televize