Čtyři v tom 2018 - díly online

Čtyři těhotenství, čtyři porody, čtyři ženy v tom a čtyři tatínkové, kteří se nebojí žít svou roli naplno. Nová řada populárního dokumentárního seriálu dává v ještě větší míře slovo také otcům a jejich pohledu na příchod dítěte do rodiny. Hrdiny a hrdinkami jsou čtyři manželské páry z řad fanoušků předchozích řad seriálu. Dva tátové jdou na rodičovskou dovolenou, dva jsou tradičními živiteli rodiny. Seriál se tentokrát méně zabývá kvalitami porodnictví u nás a více se zaměřuje na měnící se role uvnitř současné rodiny. Před kamerou se letos narodily všechny čtyři děti.

„Ze Čtyř v tom se stal během let opravdový fenomén se stálou oblibou hlavně u mladých divaček, které procházejí stejnou životní fází. Téma je ve společnosti stále živé a zdaleka se nevyčerpalo. Jsem ráda, že série populárního docusoapu oslovuje i publikum, které běžně dokumenty nesleduje,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Čtyři v tom 3

Docusoap neboli dokumentární seriál Čtyři v tom zobrazuje skutečné postavy, ale je koncipován jako hraný v tom smyslu, že situace, zápletky a vývoj vztahů mezi postavami se dopředu promýšlejí. Štáb Čtyř v tom natáčel hrdinky a jejich bezprostřední okolí soustavně a nepropásl ani jeden porod. K zachycení intimnějších okamžiků ze soukromí rodiny využívaly hrdinky a jejich partneři malé kamery, na které natáčeli své videodeníky. Seriál přináší empatický a střízlivý pohled na současné mateřství, prostý voyerismu, ale autentický.

Třetí řada dokumentárního seriálu o těhotenství, porodu a šestinedělí se s humorem i něhou zaměří na proměnu života nastávajících rodičů. V nové sérii Čtyři v tom 2015 se tvůrci zaměřili na ty, kteří stojí před odlišnými výzvami než většina párů v předchozích dvou řadách divácky úspěšného docusoapu.

Premiérová třetí série Čtyři v tom 3 zavede diváky za matkami žijícími nejen v Česku, ale i ve Velké Británii. A mírně se promění i atmosféra – nastávající rodiče jsou dospělejší, vážnější a potýkají se s jinými problémy než ti často o dekádu i dvě mladší. Kromě obligátních kontrastů mezi městem a venkovem, rozdílů v životním stylu či finančním zajištění rodin tak nyní diváci uvidí například i kontrast mezi přesvědčenou příznivkyní lékařské péče, pediatričkou Kateřinou, a příznivkyní přírodních postupů, a tedy i porodních metod, Pavlou.

Tvůrci s kamerou zavítají také do skromné chatky ve středních Čechách, kterou obývá osmatřicetiletá Eva na mateřské dovolené s manželem Václavem, nebo na Vysočinu, kde v rodině devětadvacetileté Veroniky a padesátiletého Miloše poznají, jaké je to starat se během těhotenství o tři další děti, z nichž jedno se navíc potýká s ADHD a druhé trpí autismem.

Tvůrci pořadu

  • scénář: Irena Hejdová, Markéta Ekrt Válková
  • dramaturgie: Filip Novák, Martin Mareček
  • kreativní producentka: Alena Müllerová
  • vedoucí produkce: Ondřej Lácha
  • výtvarnice loga: Denisa Abrhámová Grimmová
  • výtvarník znělky: Jan Zajíček
  • střih: Zdeněk Marek
  • zvuk: Petr Šoltys
  • kamera: David Cysař
  • režie: Markéta Ekrt Válková

Abecední archiv pořadů České televize