Copak bych vám lhal? - díly online

Říká se, že lhát se nemá! Přesto lžou všichni. Lžou herci, lžou karikaturisté, dokonce i ten známý chirurg lže. Nebo že by naopak dnes někdo z nich říkal pravdu? V pořadu Copak bych vám lhal? s tím divákům pomohou experti na uvěřitelné lži a neuvěřitelné pravdy – moderátor Igor Bareš a kapitáni dvou týmů, Sandra Pogodová a Michal Dlouhý.

Jedná se o licencovaný pořad, který ve verzi BBC získal v roce 2010 „British Comedy Award“ v kategorii „Best British TV Panel Show“. Na BBC One je tato zábavná soutěžní show vysílána již v šesté sérii.

Princip pořadu je jednoduchý. Každý týden si moderátor a kapitáni zvou do studia známé osobnosti, které se snaží trefnými otázkami odhalit pravdu o tvrzení svých protivníků. Jednotliví členové týmů se snaží svými pravdivými či naopak lživými výroky co nejvíce zmást své protihráče. Ti pak pomocí jednoduchých otázek zkoušejí uhodnout, zda jejich soupeř mluví pravdu, či je jeho tvrzení pouhá fikce.

Pořad Copak bych vám lhal? má 4 kola:

  • Z mého života
  • Můj host / Čím se chlubím přátelům
  • Citáty z médií / Historky z natáčení
  • Kdo z koho

Postupně tak uslyšíme nejen neuvěřitelné osobní historky, ale hosté nám představí i někoho ze svých zcela nepravděpodobných přátel či známých nebo se pochlubí kuriozitou ze své domácí sbírky. V dalším kole se pak snaží odhalit, zda absurdní citáty z domácích či zahraničních medií nebo případně historky z natáčení českých filmů a seriálů, které jim předloží moderátor, jsou pravdivé či smyšlené. Protože se vždy bodují celé týmy, vše se obvykle rozhodne až v posledním kole, kterého se se svými tvrzeními zúčastňují i kapitáni týmů.

Abecední archiv pořadů České televize