Bedekr IV

Ve čtvrté řadě Bedekr zůstává v cestovatelském ráji zvaném Francie.

Diváci budou moci opět ochutnat řadu místních specialit, inspirovat se výběrem restaurací a hotelů, využít praktické informace, které Bedekr nabízí, a naplánovat si svoji cestu podle lokací, které televizní cestopis zvolil. Ve středisku Isola moderátorská dvojice ukáže nejlepší místa pro lyžování i snowboarding, v Burgundsku cyklistické stezky se zastávkami ve vinných sklípcích. Fanoušci vojenství si přijdou na své v Nord-Pas-de-Calais a romantické duše na zámcích na Loiře.

Kamery navštívily notoricky známé památky, ale objevily i skryté cestovatelské klenoty, které rozhodně stojí za to vidět. Milovníci adrenalinových zážitků se mohou inspirovat jízdou na sněžném skútru nebo letem na paraglidingu. Čtvrtou řadou Bedekru provázejí Michaela Maurerová a Martin Písařík.

„Přiznám se, že naskočení do zaběhnutého štábu Bedekru bylo hladké a rychlé a mám pocit, že jsme všichni ve správném vagónu a je nám tam dobře. Rychle jsme našli společnou řeč a společný cíl. A společný humor,“ říká nový moderátor Martin Písařík a uzavírá: „Francie je krásná země, přírodou mi připomíná Čechy. Zvlášť malé vesničky, kde jsou velmi vstřícní lidé. Divák se při této, již druhé, návštěvě Francie může těšit na ne tak známá a turisticky zprofanovaná místa a víc si vychutná barevnost celé země a její lákadla. Hlavně romantické duše.“

Bedekr III

Třetí řada pořadu Bedekr se vydává do země, která láká nejen svou historií, ale i moderní současností, svou chutí, vůní a dvorností. Autoři pro třetí řadu pořadu zvolili Francii – zemi, která figuruje na předních místech cílů našich cestovatelů.

Tematický okruh „sladké Francie“ si klade za cíl přiblížit divákovi to nejzajímavější z měst, oblastí a krajů, které k němu promlouvají z vinět proslulých vín, názvů kuchařských receptů, ale také z oblíbených filmů nebo jmen renomovaných umělců. Na rozdíl od již realizovaného Německa a Rakouska, ve kterých se Bedekr striktně držel jednotlivých zemských metropolí, je totiž Francie pro české cestovatele zajímavá také svým venkovem a láskou k životu.

Bedekr II

Pokračování divácky úspěšného zábavného cestopisu s konkrétními radami a tipy pro cestovatele. Pro druhou řadu autoři zvolili Rakousko, kterým provede moderátorská dvojice Petr Rajchert a Michaela Maurerová.

Moderátoři Michaela Maurerová a Petr Rajchert zprostředkují divákovi osobní zážitky okořeněné situačním humorem a současně ukazují, jak v dané lokalitě strávit čas co nejefektivněji. Tematický okruh si klade za cíl přiblížit divákům to nejzajímavější z rakouských měst, oblastí a krajů.

Na rozdíl od Německa, ve kterém se Bedekr striktně držel zemských metropolí, je totiž náš jižní soused pro české cestovatele zajímavý také přírodními krásami a možnostmi aktivní rekreace. Zároveň je Rakousko, pokud jde o eurovíkendy, nejčastěji navštěvovanou destinací.

Bedekr I

Projekt je koncipován ve formátu zábavného, ale i poznávacího a provokativního cestopisu. Moderátoři spolu s diváky poznávají zemi nabízející návštěvníkům vše, co aktivní turista od dovolené čeká.

Každá epizoda mapuje jednu turisticky atraktivní oblast tak, aby byla inspirací k návštěvě a nabízela zajímavé kulturní, přírodní a zábavní aktivity především pro ekonomicky aktivní lidi s minimem volného času a touhou po nevšedních prožitcích.

Dvanáct dílů zobrazuje celkový průřez německými spolkovými zeměmi. Cyklus se otevírá dílem Florencie na Labi. Tak se přezdívá městu Drážďany, jehož barokní nádhera povstala z popela bombardování na konci druhé světové války. Následující díly se věnují městům jako Kolín nad Rýnem, Berlín, Stuttgart, Hamburk, Mnichov a dalším.

Tvůrčí tým cestopisu Bedekr

  • scénář: Martin Poláček
  • dramaturg: Michaela Fialová
  • vedoucí výroby: Barbora Bernardová
  • režie: Jan Sládek

Díly cestopisu Bedekr

Bedekr IV

Bedekr III

Bedekr II

Bedekr I

Abecední archiv pořadů České televize