4teens

Děj seriálu 4teens se točí okolo studentů jednoho gymnázia, kteří vydávaji časopis pro „náctileté“. I když je seriál prvotně cílen hlavně na na mladší diváky, Česká televize věří, že poutavý děj zaujme i dospělé publikum. I proto seriál nasadila do velmi prestižního času v páteční večery, kdy si již v tento čas diváci na původní české seriály zvykli.

Seriál, který byl natočen v Centru hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež Televizního studia Ostrava je zajímavý i tím, že děj se odehrává ve dvou liniích - reální seriáloví hrdinové se v časopise 4teens budou proměňovat v komikosové postavy.

Na scénářích seriálu 4teens (tehdy ještě Gymplíz) se začalo pracovat na konci roku 2007. Samotné natáčení trvalo s přestávkami 2 roky. Bylo k tomu zapotřebí 95 natáčecích dní. Dějem prošlo 90 postav a jeden pes. Natáčelo se v průběhu všech ročních období a součástí hereckých akcí byla řada neobvyklých až kaskadérských výkonů, o které se postaralo 10 dublerů a kaskadérů, kteří v seriálu natáčeli srážku aut, kolizi skejtboardisty s chodcem, střet lyžařů na sjezdovce, exhibice na lyžích a snowboardech, rvačku, fotbalový zápas a jízdy na skejťácké U-rampě.

Významnou součástí seriálu jsou komiksy výtvarníka Jozefa Gertli – Danglára a účinkování členů skupiny Charlie Straight, v čele s jejich frontmenem Albertem Černým. Skupina napsala scénickou hudbu a také seriálový hit School Beauty Queen.

Fotogalerie 4teens

4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens
4teens

Díly seriálu 4teens

Abecední archiv pořadů České televize